برگزاری دوره‌های آموزشی برای ادارات و سازمان‌ها

خلاقیت نوآوری حل مسئله ظرفیتهای ذهنی

 

معرفی دوره آموزش شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های ذهنی

ذهن و مغز انسان بی‌شک پیچیده‌ترین پدیده در عالم هستی است. مغز در هر لحظه میلیون‌ها پیام را از محیط می‌گیرد. برخی از آنها را انتخاب می‌کند. تجزیه و تحلیل می‌کند و به مقتضای هریک از آنها فرمانی را به قسمت‌های مختلف بدن ارسال می‌کند.

در طی قرون گذشته و به خصوص در عصر حاضر، انسان به کمک همین مغز و ذهن متمایز و بی‌بدیل خود توانسته تغییرات بسیار شگرفی در کره زمین و زندگی خود ایجاد کند. انسان تمام ابتکارات، اکتشافات و اختراعات خارق‌العاده‌اش در زمینه تکنولوژی را مدیون همین عضو یک‌و‌نیم کیلوگرمی داخل جمجمه‌اش است. این روند تغییرات و پیشرفت‌ها اکنون با سرعت بسیار بیشتری در حال انجام است، به‌طوری که آینده را کاملا غیرقابل پیش‌بینی کرده است.

ولی نکته قابل تعمق این است که تمام این ابتکارات، اختراعات و پیشرفت‌های بشر توسط معدودی از انسان‌ها که تعدادشان حتی بسیار کمتر از 1% جمعیت انسان‌ها است، صورت گرفته است!

ذهن

چرا همه مردم در پیشرفت‌های بشر مشارکت ندارند؟

ولی چرا بقیه انسان‌ها در پیشرفت‌های تکنولوژیک مشارکت موثری ندارند؟ آیا مخترعین و مبتکرین گونه خاصی از انسان‌ها هستند؟ آیا دارای حجم مغز بزرگتری هستند؟ یا مغز و ذهن آنها توانمندی خاصی دارد که ذهن بقیه انسان‌ها فاقد آن توانمندی‌ها هستند؟

مسلما اینگونه نیست. همه انسان‌ها کم‌و‌بیش امکانات جسمی و فیزیکی و همچنین توانمندی‌های ذهنی مشابهی دارند.

پس تفاوت و تمایز نخبگان و دانشمندان نسبت به افراد عادی در چیست؟

همه ما برای رفع نیازهای زندگی خود هر از گاهی وسیله و دستگاهی برای خود و یا خانه‌مان می‌گیریم. دستگاه‌هایی مثل گوشی موبایل، تلویزیون، ماشین لباسشویی، لپ‌تاپ و بسیاری وسایل دیگر. همراه این وسایل و دستگاه‌ها دفترچه راهنمایی به خریداران ارائه می‌شود تا به کمک آن نحوه کار با دستگاه را یاد بگیرند و از آن به درستی استفاه کنند.

دفترچه راهنمای ذهن

ولی آیا برای استفاده اصولی از ذهن و مغزمان هم به ما دفترچه راهنمایی ارائه شده است؟! با وجود اینکه جنبه‌های مختلف زندگی ما به نحوه کارکرد مغز و ذهنمان و میزان آشنایی ما به آن بستگی دارد، ما آشنایی زیادی با مغز خودمان نداریم. در واقع آشنایی ما نسبت به وسایلی مثل گوشی موبایل و ماشین لباسشویی منزلمان بیشتر از آشنایی در مورد مغزمان است.

دوره آموزش شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های ذهنی

این دوره یکی از دوره‌های بسیار مفید و موثر در زمینه مغز و ذهن است. در این دوره ضمن آشنایی اجمالی شرکت کنندگان با ساختمان و کارکرد مغز، ظرفیت‌های خارق‌العاده ذهن به طور مبسوط تشریح می‌شود. تا افراد بتوانند به‌طور کاملا بهینه از قابلیت‌های ذهن خود بهره‌مند شوند. 

بخشهای مغز

برگزاری این دوره برای کارکنان وزارت ورزش و جوانان در سال جاری (1401) تحت 3 بخش عمده زیر ارائه شد:

1. آشنایی با مغز و ذهن

2. نگهداری و بهبود عملکرد مغز

3. استفاده از ظرفیت‌های ذهن

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.