با کلیک روی 1+ این صفحه را در گوگل به اشتراک بگذارید
 

سایت معلم خلاق | آموزش خلاقیت و نوآوری

8 راز موفقیت!

این عنوان سخنرانی سه و نیم دقیقه ای ریچارد سنت جان در کنفرانس تد در سال 2005 است. وی در این سخنرانی داستان اولین باری که به تد رفته را تعریف می کند و می گوید:

مقدمات این سخنرانی از زمانی شروع شد که هفت سال پیش سوار بر هواپیما در راه آمدن به TED بودم. در صندلی کنار من یک نوجوان دبیرستانی بود، که خانواده ای بسیار فقیر داشت. او می خواست چیزی از زندگی اش بدست آورد، و سوالی ساده ای از من پرسید. او گفت: «چه چیزی منجر به موفقیت می شود؟»

با شنیدن این سوال احساس بسیار بدی به من دست داد. چون نمی توانستم جواب خوبی به او بدهم. آنگاه از هواپیما پیاده شدم و به تد آمدم. فکر کردم، وای، من در وسط اتاقی پر از افراد موفق قرار دارم! پس چرا از آنها نپرسم که چه چیز به موفقیت آنها کمک کرده و آن را به کودکان منتقل کنم؟ و حالا امروز، هفت سال بعد با 500 مصاحبه ای که با موفق ترین اشخاص دنیا انجام داده ام، می خواهم بگویم که واقعا چه چیزی منجر به موفقیت می شود و تدی ها را به کار می اندازد.

این سخنران برجسته با نقل قول از افراد موفق، 8 مورد از کلیدی ترین عوامل موفقیت را بازگو می کند. مواردی که با وجود موثر بودن، بسیار ساده نیز می باشند و هرکسی که که اراده کند می تواند با به کار بستن آنها، زندگی خود را متحول کند و جزو افراد موفق جامعه خود باشد.

اين 8 مورد يا 8 راز به طور خلاصه عبارتند از:

1-    اشتياق: براي موفقيت در هر کاري بايد براي انجام آن اشتياق داشته باشي.
2-    کار: هيچ چيز آسان به دست نمي آيد. بايد سخت کار کني.
3-    دل به کار دادن و خوب انجام دادن کارها.
4-    تمرکز در کار و تمرين مداوم
5-    بايد خودت رو هل بدهي، هم از نظر روحي و هم از لحاظ فيزيکي
6-    خدمات دادن به مردم
7-    داشتن يک ايده خوب
8-    سماجت کردن

 

سخنرانی تد-8 راز موفقیت

فیلم و متن کامل این سخنرانی و بسیاری از سخنرانی های ارزشمند تد را می توانید در سایت TED.com مشاهده کنید. اغلب قریب به اتفاق سخنرانی ها به زبان انگلیسی بوده و بیشتر آنها دارای زیرنویس به زبان های مختلف دنیا و از جمله زبان فارسی هستند.

در ضمن فیلم این سخنرانی به همراه 36 سخنرانی دیگر در زمینه موفقیت و شادکامی در قالب یک DVD با زیرنویس فارسی توسط سایت معلم خلاق تهیه شده که در صورت محدودیت در سرعت اینترنت می توانید از این DVD نیز استفاده نمایید.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانلود محصولات رایگان

دوره آفلاین خلاقیت

دوره آنلاین خلاقیت

عضویت در کانال تلگرام سایت

telegram

44 سخنرانی ناب در زمینه خلاقیت!

DVD سخنرانیهای تد

37 سخنرانی در زمینه موفقیت و شادکامی

DVDسخنرانیهای تد -2

ورود کاربران

کاربران آنلاین

ما 52 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اینستاگرام

لینک سایت در:

google+

Facebook   

LinkedIn

لوگوی سایت

سایت معلم خلاق
 

 

ShareThis

رنک آلکسا