مدت دوره: 10 تا 14 ساعت

شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های ذهنی

کارگاه‌های آموزشی ویژه ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها

ذهنیظرفیت‌های ذهنیذهنی
حل مسئله

کارگاه‌های آموزشی ویژه ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها

کارگاه آموزش خلاقیت و حل مسئله

مدت دوره: 6 تا 8 ساعت

Info
دوره خلاقیت و نوآوری

کارگاه‌های آموزشی ویژه ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها

مدت دوره: 6 تا 8 ساعت

اطلاعات دوره خلاقیت

کارگاه آموزش خلاقیت و نوآوری

منظور از آموزش کارکنان سازمان‌ها چیست؟

آموزش کارکنان سازمان‌ها یک فرایند برنامه‌ریزی‌شده برای اصلاح دانش، مهارت، نگرش و رفتار کارکنان از طریق دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای رسیدن به عملکرد موثر و متناسب با اهداف جاری و آتی سازمان است.
 
توجه به آموزش و بهسازی مهارت و عملکرد نیروی انسانی، افزایش بهره‌وری کارکنان و سازمان را به دنبال دارد. در این راستا کمبود دانش و نقص در مهارت‌ها و توانایی‌های کارکنان موردبررسی و شناسایی قرار می‌گیرد و سپس با رویکردی مناسب، نسبت به تعریف و اجرای دوره‌های آموزشی برای هر گروه از کارکنان اقدام می‌شود.
آموزش کارکنان سازمان‌ها

اهمیت آموزش کارکنان در کارگاه‌های آموزش توسعه فردی

بهره‌وری کارکنان سازمان‌ها و کیفیت کار آن‌ها یکی از دغدغه‌های مهم مدیران است. بنابراین مدیران همواره در جهت توانمندسازی کارکنان تلاش می‌کنند. این توانمندسازی هم به لحاظ فنی و مسائل مرتبط با نوع فعالیتی که هر یک از کارکنان دارند مهم است و هم در زمینه توسعه فردی، ساختار فکر و تعامل کارکنان با هم و با مدیران می‌شود.

با توجه به وجود رقابت جهانی و همچنین رقابت در سطح ملی برای بسیاری از کسب و کارها، در سال‌های اخیر درصد نسبتا بالایی از سازمان‌ها و شرکت‌ها از بازار اخراج شده‌اند و یا در آینده‌ای نزدیک اخراج خواهند شد. 
 
فضای کسب و کارها به‌سرعت در حال تغییر هستند. بنابراین سازمان‌هایی که نتوانند با این تغییرات هماهنگ باشند، دیر یا زود جایشان را به رقبا خواهند سپرد. همه سازمان‌های موفق برای ماندن در عرصه این رقابت‌ها، بر دانش، مهارت، توانمندی‌ها و خلاقیت کارکنانشان تاکید دارند. این امر علاوه بر اینکه تقاضا برای جذب کارکنان آموزش‌دیده و ماهر را افزایش داده، اهمیت دوره‌های آموزش ضمن خدمت کارکنان را نیز خاطرنشان می‌کند.  
 
باوجود تحولات فناوری که در عصر حاضر هرروز شاهد آن هستیم، آموزش یک فرآیند دائمی است. بنابراین لازم است سازمان‌ها برای هماهنگی با این تحولات، به آموزش و بازآموزی کارکنان توجه خاص داشته باشند تا بتوانند بهره‌وری کارکنان را در سطح قابل قبولی حفظ کنند. 
 
 

آموزش سرمایه‌گذاری است!

متاسفانه بسیاری از مدیران سازمان‌ها و ادارات به اهمیت آموزش کارکنان پی نبرده‌اند و این امر را تلف کردن سرمایه تلقی می‌کنند. درصورتی‌که آموزش یک سرمایه‌گذاری پرسود با برگشت سرمایه بسیار بالاست. اغلب سازمان‌ها و شرکت‌هایی که به اهمیت آموزش پی برده‌اند، در کنار واحدهای دیگر سازمان، واحد آموزش را هم پیش‌بینی کرده‌اند. وظیفه واحد آموزش سازمان‌ها عبارت‌اند از:
 
تدوین برنامه و استراتژی آموزشی سازمان، نیازسنجی آموزشی کارکنان، فراهم کردن منابع آموزشی، تعریف و تدین دوره‌های آموزشی، بکارگیری مدرسین حرفه‌ای و ارزیابی مستمر دوره‌ها را به عهده دارند تا بتوانند بهترین نتیجه را از آموزش بگیرند.
 
لازم به ذکر است که آموزش کارکنان کمتر شدن هزینه تولید، بهره‌وری بیشتر کارکنان و سازمان، مشارکت بیشتر و موثرتر کارکنان در اداره سازمان و محیا شدن محیطی ایمن‌تر را برای نیروی انسانی به ارمغان می‌آورد.
  
 

کارگاه‌های آموزشی سایت معلم خلاق

در این راستا سایت معلم خلاق اقدام به طراحی و ارائه کارگاه‌های آموزشی حضوری کرده که محتوای آن‌ها اختصاصا برای تعالی کارکنان و مدیران طرح‌ریزی شده است. از جمله اینها 4 کارگاه آموزشی زیر است. البته کارگاه‌های دیگری هم در دست طراحی است که به‌تدریج به این موارد اضافه خواهد شد.

همچنین در صورت نیاز سازمان‌ها به کارگاه‌هایی خاص، مدبران سازمان‌ها می‌توانند برای طراحی و ارائه کارگاه‌ها با مدیر سایت معلم خلاق تماس بگیرند.

هر یک از کارگا‌ه‌های آموزش کارکنان به جنبه‌های خاصی از پتانسیل کارکنان توجه کرده و موجب رشد و توانمندسازی آن‌ها در آن قسمت می‌شود. لازم به ذکر است که در بین این کارگاه‌ها، کارگاه آموزش «شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های ذهنی» کامل‌ترین کارگاه بوده و به نوعی اغلب مطالب سایر کارگاه‌ها را نیز پوشش می‌دهد. بنابراین به مدیران سازمان‌ها و علاقمندان به این کارگاه‌ها توصیه می‌کنیم که برای گرفتن حداکثر نتیجه در زمان کوتاهتر و هزینه کمتر از این کارگاه برای ارتقاء کارآیی کارکنان استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست کارگاه، فرم درخواست زیر را تکمیل و ارسال نمایید

فرم درخواست کارگاه حضوری

استان و شهر برگزاری کارگاه را مشخص کنید(ضروری)
برای سازمانتان درخواست برگزاری کدام کارگاه(ها) را دارید؟(ضروری)