آدم‌های موفق کتابخانه‌های بزرگ دارند، بقیه تلویزیون‌های بزرگ!    جیم ران

خلاقیت یعنی ایده‌پردازی!

ایده پردازی

ایده‌پردازی یکی از اساسی‌ترین ملزومات خلاقیت است. فرد خلاق ایده‌پرداز ماهری است و برای هر موضوع و مسئله‌ای می‌تواند ایده‌ها و راه حل‌های بیشماری ارائه نماید.

وقتی مسئله‌ای مطرح می‌شود، معمولا ارائه چند ایده اول کار سختی نیست و اغلب مردم براحتی از پس آن برمی‌آیند. جالب این که چند ایده اول افراد مختلف برای هر مسئله‌ای کم و بیش شبیه هم هستند. چرا که این ایده‌ها بسیار معمول و روتین بوده و همه همان‌ها را برای حل یک مسئله خاص ارائه می‌دهند. در اغلب اوقات مردم به خودشان زحمت تولید ایده‌های غیرمعمول و خلاقانه را نمی‌دهند و به همان چند ایده اولیه بسنده می‌کنند.
تولید ایده‌های بیشتر معمولا کار راحتی نیست و نیاز به تمرین و کسب مهارت ایده‌پردازی دارد. در واقع خلاقیت هم از زمانی شروع می‌شود که بخواهیم از آن ایده‌های معمول اولیه فراتر رویم و ایده‌های بیشتری تولید کنیم. هر ایده پس از این مرحله معمولا خلاقانه است. بنابراین سعی در تولید ایده‌های هر چه بیشتر در مورد یک مسئله خاص باعث تقویت مهارت ایده‌پردازی و خلاقیت می‌شود. در این مرحله از ایده‌پردازی ایده‌های هر فرد مختص خودش بوده و معمولا با ایده‌های افراد دیگر متفاوت و متمایز می‌باشد!

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد شما خالی است