8 راز موفقیت!

سخنرانی ریچارد سنت جان

سخنرانی ریچارد سنت جان

«8 راز موفقیت» عنوان سخنرانی سه‌و‌نیم دقیقه‌ای ریچارد سنت جان در کنفرانس تد در سال 2005 است. وی در این سخنرانی داستان اولین باری که به تد رفته را تعریف می‌کند و می‌گوید:

مقدمات این سخنرانی از زمانی شروع شد که هفت سال پیش سوار بر هواپیما در راه آمدن به TED بودم. در صندلی کنار من یک نوجوان دبیرستانی بود، که خانواده‌ا‌ی بسیار فقیر داشت. او می‌خواست چیزی از زندگی اش بدست آورد، و سوالی ساده ای از من پرسید. او گفت: «چه چیزی منجر به موفقیت می‌شود؟»

با شنیدن این سوال احساس بسیار بدی به من دست داد. چون نمی‌توانستم جواب خوبی به او بدهم. آنگاه از هواپیما پیاده شدم و به تد آمدم. فکر کردم، وای، من در وسط اتاقی پر از افراد موفق قرار دارم! پس چرا از آن‌ها نپرسم که چه چیز به موفقیت آن‌ها کمک کرده و آن را به کودکان منتقل کنم؟ و حالا امروز، هفت سال بعد با 500 مصاحبه‌ای که با موفق‌ترین اشخاص دنیا انجام داده‌ام، می‌خواهم بگویم که واقعا چه چیزی منجر به موفقیت می‌شود و تدی‌ها را به کار می‌اندازد.

این سخنران برجسته با نقل قول از افراد موفق، 8 مورد از کلیدی‌ترین عوامل موفقیت را بازگو می‌کند. مواردی که با وجود موثر بودن، بسیار ساده نیز می‌باشند. به‌طوری که هر کسی اراده کند می‌تواند با به کار بستن آنها، زندگی خود را متحول کند و جزو افراد موفق جامعه خود باشد.

اين 8 مورد يا 8 راز به طور خلاصه عبارتند از:

1- اشتياق: براي موفقيت در هر کاری بايد براي انجام آن اشتياق داشته باشی
2- کار: هيچ چيز آسان به دست نمی‌آيد. بايد سخت کار کنی
3- دل به کار دادن و خوب انجام دادن کارها 
4- تمرکز در کار و تمرين مداوم
5- بايد خودت رو هل بدهی، هم از نظر روحی و هم از لحاظ فيزيکی
6- خدمات دادن به مردم
7- داشتن يک ايده خوب
8- سماجت کردن

 

سخنرانی در تدفیلم و متن کامل این سخنرانی و بسیاری از سخنرانی‌های ارزشمند تد را می‌توانید در سایت TED.com مشاهده کنید. اغلب قریب به اتفاق سخنرانی‌ها به زبان انگلیسی بوده و بیشتر آنها دارای زیرنویس به زبان‌های مختلف دنیا و از جمله زبان فارسی هستند.

در ضمن فیلم این سخنرانی به همراه 36 سخنرانی دیگر در زمینه موفقیت و شادکامی در قالب یک DVD با زیرنویس فارسی توسط سایت معلم خلاق تهیه شده که در صورت محدودیت در سرعت اینترنت می‌توانید از این DVD نیز استفاده نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان مقدمه و سه فصل از کتاب
«خلاقیت در عمل»

کلیک کنید
close-link