برای دستیابی به اهداف خود ضرب‌العجل تعیین کنید.
اهداف
اهداف

برای دستیابی به اهداف خود چه کار کنیم؟ شما وقتی هدفی را برای خود تعیین می‌کنید، معمولا در ابتدا با اشتیاق روی آن کار می‌کنید. ولی به تدریج ممکن است آن اشتیاق اولیه را از دست بدهید و رسیدن به هدف را به تعویق بیندازید. برای مقابله با این شرایط، مراحل انجام کار را زمان‌بندی کنید و ضرب‌العجلی نیز برای اتمام کار و دستیابی به هدف تعیین کنید. تعهد شما به رعایت زمان‌بندی تعیین شده و انجام به موقع مراحل کار، موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

در مقاله «اولویت‌بندی کارها چقدر در موفقیتمان موثر است؟» به تفضیل در مورد نحوه اولویت‌بندی کارها، مدیریت زمان و دستیابی به اهداف صحبت کرده‌ام. در آن مقاله همچنی تفاوت عملکرد افراد موفق و ناموفق را هم با هم مقایسه کرده‌ام. پیشنهاد می‌کنم با کلیک روی نام مقاله به صفحه مربو به آن بروید و آن را مطالعه کنید. 

تصویر زیر که به  ماتریس آیزنهاور معروف است از آن مقاله اقتباس شده است. همان طور که در تصویر مشخص است کارهایی که هر فرد دارد، از نظر اهمیت و فوریت انجام آن‌ها، به 4 گروه اصلی تقسیم می‌شوند. 

از میان این 4 گروه کار قاعدتا اولویت انجام با گروه کارهای مهم و فوری است ولی باید توجه کنیم که این گروه از کارها احتمالا زمانی جزو گروه کارهای مهم و غیرفوری بوده‌اند. بنابراین اگر ما آن کارها را به موقع و در زمان مناسب خود انجام می‌دادیم، حالا به کارهای مهم و فوری و استرس‌زا تبدیل نشده بودند. پس در انجام کارهای مهم که فرصت کافی برای انجتمشان است، نباید تعلل به خرج داد و آن‌ها را به دقیقه نود گذاشت تا تبدیل به کارهای مهم و فوریشوند.

دستیابی به اهداف
این مقالات را هم بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد