اساس خلاقیت متفاوت بودن است!
اساس خلاقیت متفاوت بودن است

اساس خلاقیت متفاوت بودن است. متفاوت در تفکر، متفاوت در عادات و رفتار، متفاوت در عملکرد، متفاوت در راه‌حل و راهکار و بالاخره متفاوت بودن در زندگی!

این متفاوت بودن‌ها انسان را متمایز از دیگران می‌کند. انسان را شاخص می‌کند. انسانی خداگونه می‌سازد که می‌تواند همانند پروردگار خلق کند. می‌تواند با استفاده از مواهب خدادادی، منشاء اثر باشد. نه تنها خودش، که دنیا را تغییر دهد و جای بهتری برای زندگی کند.

 

سیر تکامل انسان غارنشین به انسان قرن بیست‌ویکم

در طول تاریخ این انسان‌های متفاوت و خلاق بودند که توانسته‌اند بشر غارنشین را به انسان قرن بیست‌و‌یکم تبدیل کنند. بشری با توانمندی‌های خارق‌العاده در خلق فناوری‌های نوظهور! توانمند‌ی‌های بشر همچنان درحال توسعه است. به‌طوری که اکنون اختراعات و ابتکارات بشر با کمک مهارت خلاقیت، آینده را غیرقابل‌پیش‌بینی کرده است. سرعت تحولات فناورانه آن قدر سریع شده است که حتی آینده نزدیک را هم نمی‌توان پیش‌بینی کرد. این امر باعث شده هر روز شاهد تغییرات بنیادین در علوم مختلف باشیم.

 

غارنشین

 

در کنار این متفاوت بودن‌ها، تغییرات و خلاقیت‌ها، خیل عظیمی از مردم در حالت سکون بسر می‌برند. هیچ علاقه‌ای به تغییر ندارند و به قول معروف سعی می‌کنند آب در دلشان تکان نخورد. سال‌ها است یک مسیر و سطحی از زندگی را در پیش‌گرفته‌اند و گذران عمر می‌کنند. بدون تغییری محسوس، بدون ریسک، بدون ذره‌ای پیشرفت و البته بدون دردسر!

اینها یکسال از عمرشان را ده‌ها سال تکرار می‌کنند. در حالی که افراد خلاق هر روزشان متفاوت از دیروزشان است. این افراد به کمک مهارت خلاقیت و ذهن پویایی که دارند در همه حال در حال شدن هستند.

شما از کدام دسته از مردم هستید؟

آیا علاقه‌مند به استفاده از مواهب و توانمندی‌های خدادادی هستید و یا ترجیح می‌دهید فقط روزها، ماه‌ها و سال‌ها را بدون تغییری معنی‌دار سپری کنید؟! چقدر خود را خلاق می‌دانید و چقدر از مهارت خلاقیت خود برای حل مسائل زندگی خود و دیگران بهره می‌برید؟

لطفا نظر خود را در زیر همین صفحه در قسمت دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

این مقالات را هم بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد